Ознака: струга

За новогодишната ноќ: Во Охрид забава и на плоштад, а во Струга само во кафулиња

(видео) КАМПАЊА ЗА СЕВЕРНА ВО СТРУГА И ВО ОХРИД: Заев со едно весло кајче и глисер веслаше

АЛИ АХМЕТИ ВО СТРУГА: Сонцето за Албанците изгрева на запад

Струга: Избегната голема несреќа по истекување на голема количина плин на бензиска

Во Струга била силувана малолетничка од Скопје

В понеделник почнува Школата за млади лидери, еден од предавачите е познатиот Дејвид Голдсмит

Скандал во општина Струга: Со решение за градба на спортско игралиште, се гради ресторан за свадби!

Автобус тешко повреди 11 годишно дете во Струга

ТУРИЗАМ ВО СТРУГА: Глутници кучиња шетаат низ чаршијата

Во туристичкиот шпиц: Питачи од повеќе градови се селат во Струга