Ознака: струја

ТВ КАНАЛ 5: Сметките за струја не 10 туку може да се зголемат за 38 отсто

СЕ ЧЕКААТ ЕКИПИ НА ЕВН: Десетина кичевски села од саботата немаат струја, фрижидерите се топат, а залихите на храна се расипуваат

ХАЈРЕДИНИ: Со чадот од 3 милиони тони јаглен, што ќе се увезе од Косово, во Македонија ќе се оствари „зелената агенда“ на ДУИ

ХАОС ВО „ЈУГОЗАПАДНА СЕВЕРНА“: Охрид, Ресен, Струга и Дебар цел ден се без струја, ѕемнеат граѓаните што ја користат за греење

ЗИМА СО ПРЕСКАПА СВЕТЛИНА И ТОПЛИНА: Граѓаните ќе платат 6 пати поскапа струја од увоз, а можеше да се произведе дома 6 пати поевтино

БЕКТЕШИ И БЕСИМИ: Од 1-ви идниот месец ќе се зголеми цената на струјата, за околу 10 отсто, но не колку најавуваните 30, 40 или 50 проценти

НОВ МОДЕЛ НА ВЛАДАТА: Се планира укинување на евтината тарифа на струјата, од Зоран Заев ќе ни остане за спомен само укината РДФ такса

КОВАЧЕВСКИ: Чекаме Владата да ни одобри нова цена на струјата, ги направивме сите подготовки со план за производство во 2022 година

СТОЈАНОВИЌ: Активирањето на ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на скапа електрична енергија од Европа

ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА: Струјата во Финска со рекордни 400 евра за мегават час, во соседна Русија цената е 58 евра