Ознака: судење

МЕНКИНОСКИ НА СУДЕЊЕ: Целта ми е да извојуваме победа за знамето со сонцето од Кутлеш да може слободно да го вее секој Македонец

Свет 11:08

АДВОКАТИТЕ НА ТРАМП: Судењето да почне по изборите во 2024-та, јавниот интерес лежи во правдата, а не во брзање со пресудата

Свет 08:30

САД: Судење на Трамп на 4 март 2024 година, во ек на кампањата за републиканска номинација на кандидатот за претседателските избори

Свет 11:30

САД: Специјалниот обвинител Смит побара почетокот на судењето на Доналд Трамп да се одложи од 14 август за 11 декември

ПОСЛЕДИЦИ ОД БОЦКАЊЕТО: Одложено судењето против Бионтек поради ефекти од анти-ковид вакцина

ЗАКАНА ОД СУДОТ: Адвокатот Менкиноски ќе биде уапсен од МВР ако не дојде на судење за веење на знамето со Сонцето од Кутлеш

(фото) НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во Солун почна судењето на преживеаните Гемиџии, на смрт беа осудени Шатев, Бошњаков, Богданов и Арсов

ОСНОВЕН СУД: Започна судењето против Бујар Османи за клевета и навреди, го води судијката Јехона Садику, а ќе продолжи на 29 мај

Свет 09:00

СУДЕЊЕ ВО БЕЛОРУСИЈА: На Тихановскаја, и уште четири други лица кои се во странство, им се суди за „шарена револуција“

СЛУЧАЈ ЗАТВОРЕНИК: Нема вина во затворот, утврдила Управата за санкции, Мијалков може да се спаси од гонење за случајот Титаник 2?