Ознака: судир
Свет 11:31

ПУТИН: Не може да се исклучи сериозен судир на Русија со НАТО, а со тоа светот ќе биде само на чекор од трета светска војна

Свет 11:51

СЕЖУРНЕ: И покрај разликите меѓу Макрон и Шолц околу Украина нема француско-германски судир, со Бербок ќе се сретнеме во Париз

Свет 09:44

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО МЕКСИКО: Загинаа 19 лица, а 22 се повредени во верижен судар меѓу автобус и камион, по кој се запалиле

Свет 11:22

НАТО: Се ставаат во состојба на борбена подготвеност 300.000 војници за судир што може да се случи во секој момент

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ШТИП – КОЧАНИ: Едно лице загина во судир меѓу автобус од Берово и автомобил од Пробиштип

Свет 13:04

БРОДСКА НЕСРЕЌА: Се судрија јапонски танкер натоварен со хемикалии и кинески товарен брод, во близина на брегот на Јапонија

Сообраќајка кај Охрид: Еден загинат, тројца повредени во вчерашниот судир на излезот од градот

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Двајца загинати и 7 повредени во судир на 5 автомобили

Свет 11:24

Судир на танкер и рибарски чамец во Турција: Три лица се исчезнати

Свет 13:38

Хонг Конг: Се судрија демонстрантите кои се про и контра Кина