Ознака: телефон
Свет 14:17

Финскиот претседател Саули Нинисто разговараше по телефон со рускиот колега Путин

Свет 11:43

Зеленски и Бенет разговарале по телефон, една од темите биле изјавите на Лавров за Хитлер

Свет 13:46

Зеленски и Шолц разговарале по телефон за воведување на шестиот пакет санкции за Русија

Свет 13:42

ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР ПУТИН – ВУЧИЌ: Договорот за извоз на гас за Србија истекува на 31 мај, потребни се разговори за продолжување

Свет 14:16

Кремљ најави телефонски разговор помеѓу Ердоган и Путин

Свет 12:58

ЕЛИСЕЈСКАТА ПАЛАТА: Франција одржува активна комуникација со Русија, Макрон денеска ќе разговара по телефон со Путин

Свет 12:38

Макрон повторно разговарал со Путин на телефон, го убедувал да прекине огнот во Украина

Свет 12:48

БЕЛАТА КУЌА: Бајден телефонски ќе разговара со Макрон, Шолц, Драги и Џонсон – подготвуваат координиран одговор за нападот на Украина

Свет 11:15

Путин и Бајден по телефон ќе разговараат за актуелните проблеми и дипломатски ангажмани

Свет 11:35

Зеленски разговараше со Меркел и Шарл Мишел за ситуацијата на границата со Русија