Ознака: тенис
Спорт 10:44

Медведев против Алкараз во финалето Индијан Велс

Спорт 10:56

НАДАЛ ЗА ЃОКОВИЌ: Новак е добра личност, кога ќе го видам неговиот успех, не сакам да се лутам, тој е најдобриот тенисер во историјата

Спорт 08:30

ЃОКОВИЌ ПОБЕДНИК НА УС ОПЕН: Српскиот тенисер го победи Медведев и ја освои 24-та Грен слем титула во кариерата во Њујорк

Спорт 12:26

НАСТАПИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ТЕНИСЕРИ: Калин Ивановски на челинџер во Франција, а Лина Ѓорчевска на фјучерс во Австрија

Спорт 11:50

ТУРНИР ВО САД: Српскиот тенисер Ѓоковиќ во четвртфиналето го победи Американецот Фриц, следен противник му е Зверев

Спорт 11:47

ИВАНИШЕВИЌ: Јаник Синер и Новак се единствените кои можат да го загрозат првиот светски рекет Карлос Алкараз на УС Опен

Спорт 15:14

ТРИУМФ НА МАКЕДОНЕЦОТ ВО АВСТРИЈА: Калин Ивановски го освои тенискиот турнир со победа над Јужнокорејанецот Џерард К. Ли

Спорт 11:28

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО ТЕНИС: Денеска дуели од второто коло, фаворитите на стартот забележаа максимални победи

Спорт 11:15

НАЈДОБАР РАНГ ВО КАРИЕРАТА: Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски напредуваше 50 места на АТП листата

Спорт 10:01

ТУРНИР ВО САД: Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Јаник Синер во финалето на турнирот во Мајами со 2:0