Ознака: тренер
Спорт 08:43

ЗАМИНА УШТЕ ЕДНА ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА: По тешко боледување почина тренерот над сите тренери, Мирослав Ќиро Блажевиќ

Спорт 14:03

Поранешниот тренер на Ѓоковиќ: Новак има намера да освои 30 Грен слем титули

Спорт 11:58

Јунајтед сака нов тренер до крајот на април, клубот ја следи ситуацијата на Тухел во Челзи

Спорт 14:40

Кејн: Конте е еден од најдобрите тренери во светот, сите во Тотенхем сакаме да успееме

Спорт 11:58

Санто: Фудбалот е безмилосен, пред неколку недели бев прогласен за тренер на месецот, а сега сум отпуштен од Тотенхем

Спорт 12:12

Тотенхем му даде отказ на Санто, најсериозен кандидат за нов тренер е Антонио Конте

Спорт 12:01

Згасна тренерската ѕвезда: Почина рекоредорот Гутендорф кој водеше 55 екипи од 32 земји

Спорт 12:58

Писонеро: Запорожје прв сериозен тест за Вардар

Спорт 10:44

По боледувањето: Сари ќе се врати на клупата на Јувентус

Спорт 12:13

Спортинг: Разделба со тренерот Кајзер