Ознака: твитер
Свет 12:42

Елон Маск суспендираше Твитер профили на новинари од Си-Ен-Ен, Њујорк Тајмс и Вашингтон пост

ТВИТЕР СО НОВА ПОЛИТИКА ЗА КОВИД-19: Илон Маск ги укина мерките за борба против спорни информации за коронавирусот

Свет 09:48

НОВОСТИ ОД ТВИТЕР: Елон Маск најави повторно отворање на суспендираните профили кои не го прекршиле законот

МАСК: Твитер повторно ја пролонгира воведувањето на претплата за сина ознака

Свет 12:10

УКИНАТА ЦЕНЗУРАТА ЗА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД: Илон Маск го врати профилот на Доналд Трамп на Твитер

Свет 12:33

БАЈДЕН ЗА ТВИТЕР: Сега, она што најмногу нè загрижува е тоа што Маск купува компанија која испраќа и шири лаги низ целиот свет

Свет 16:18

ТВИТЕР И СЛОБОДАТА: Маск твитна „птицата е слободна“, еврокомесарот Бретон му одговори „во ЕУ птицата ќе лета според наши правила“

Илон Маск официјално го купи твитер за 44 милијарди долари

Свет 12:37

Твитер соопшти дека не го прекршил договорот за продажба на социјалната мрежа откако Елон Маск се премисли за купувањето

НИШТО ОД БИЗНИСОТ СО ТВИТЕР: Mилијардерот Елон Маск се откажа од купување на компанијата за 44 милијарди долари