Ознака: убиство

ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО СКОПЈЕ: Девојката Ангела Ѓорѓиевска доби 19 години затвор за помагање во убиството на 26-годишниот Пино

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА: Убиени во Швајцарија татко и син од струмичко Мокриево

Спорт 12:37

Хондурас: Убиени тројца навивачи и 10 повредени пред стадионот во Тегусигалпа

ОЈО: Притвор за осомничениот убиец на 17-годишниот кошаркар Христовски во Ново Лисиче

(обновено) УБИСТВО ВО СКОПЈЕ: Избодено со нож 17-годишно момче во населбата Лисиче

Убиство во Шутка: Убиена 31-едногодишна жена во обид да спречи расправија меѓу роднини

Демир Капија: Било пукано во 50-годишниот маж кој во саботата беше пронајден мртов

ДВОЈНО УБИСТВО ВО СЛУПЧАНЕ: Застрелан 47 годишен маж од Опае и неговиот 9-годишен син

Кривичен суд: Одложено судењето за убиството на Саздовски поради разгледување на вештачењето

СВР Скопје: 25-годишен скопјанец осомничен за убиството во населбата Даме Груев