Ознака: унгарија
Спорт 23:31

Унгарските ракометарки на Ѓер по трет пат европски шампионки

Нелегална миграција: Досега 700 унгарски полицајци служеле во Македонија

Унгарска амбасада: Значаен чекор кон приемот на Северна Македонија во НАТО

Свет 09:40

ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ: Виктор Орбан сака неутрална Унгарија како Австрија, а не послушник на САД

Свет 00:06

ПРОТЕСТИ ВО УНГАРИЈА: Платеници на Џорџ Сорос организираа пуч и демонстрираат против владата на премиерот Виктор Орбан

КОВАЧ: Европскиот парламент го пика носот каде што не му е место, а нема никаква врска со екстрадицијата и азилот на Груевски

ЛАСЛО ТРОЧАНИ, МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА НА УНГАРИЈА: Груевски не може да биде испорачан во земја во која е цел на прогон

Унгарија одговори на најчестите прашања за барањето за азил на Никола Груевски

ЗАЕВ ПОЧНА СО НАУЧНО ФАНТАСТИЧНИ ПРЕТПОСТАВКИ: Груевски можеби е киднапиран?

ШЕФ НА КАБИНЕТОТ НА ПРЕМИЕРОТ ОРБАН: Унгарија за Груевски ќе постапи според законите