Ознака: устав

ВМРО-ДПМНЕ: Има најмалку 30 причини зошто однесувањето на оваа криминална власт се оценува како насилство над демократијата

СОБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА: Со 10 гласа „за“ и 7 „против“ помина предлогот за Северна во Комисијата за уставни прашања

ЗАЕВ ОПТИМИСТ: Релаксиран сум дека Северна во Собранието ќе мине на прва топка

Ѕанакопулос: Ќе биде штета доколку Заев не направи ревизија на Уставот

Стоилковски: Зоран Заев крои нов Устав напишан по грчки инструкции

НАУМ СТОИЛКОВСКИ: Што е непријатното што го крие Заев околу промената на Уставот?

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крие дека прифатиле промена на член од Уставот за територијална неделивост на Република Македонија

Села јасен зошто ќе го поддржи референдумот: „Службени јазици во Република Северна Македонија се македонскиот и албанскиот“

Свет 16:50

Харадинај: Aко го прекрши Уставот, Тачи ќе биде разрешен

Режисерот Дарко Митревски со порака од САД: Нашите правнуци нема да не споменуваат со заклетва, туку со клетва