Ознака: вакцина
Свет 11:04

Грција воведува четврта доза вакцина против Ковид-19 за лицата постари од 30 години

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Сопругот ѝ починал по компликација од вакцина против Ковид-19, државата ѝ исплатила отштета 120.000 фунти

САД ВАКЦИНИРААТ БЕБИЊА ПРОТИВ КОВИД: Децата на возраст од шест месеци до 5 години предвидено е да примат по две дози

ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО: Наесен ќе биде потребна четврта доза против Ковид-19, вакцината треба да се прима секоја сезона

Свет 12:50

СЗО: Нема потреба од масовна вакцинација во Европа и С. Америка против мајмунски сипаници

Свет 12:42

САД сакаат вакцинација на лицата кои биле во контакт со заразени од мајмунски сипаници

Свет 12:17

Грција ја укинува месечната казна од 100 евра за невакцинираните лица над 60 години

Свет 11:59

Австриски научници тврдат дека создале вакцина која штити од сите варијанти на Ковид-19

РЕКОРДЕР ВО БОЦКАЊЕ: Маж од Германија се вакцинирал 90 пати против коронавирусот и станал „биро“ за  издавање лажни ковид-пасоши

КОВИД НОСИ ПРОФИТ: Приходот на германскиот производител на вакцини е 10,3 милијарди евра или 666 пати поголем во споредба со 2020 година