Ознака: вежба
Свет 12:29

МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: Вежба на руските тактички нуклеарни сили по наредба на претседателот Путин

Свет 13:01

ЗАГИНАА ДВАЈЦА ВОЈНИЦИ ВО ПОЛСКА: Несреќата се случи за време на вежба поврзана со детонација на ТНТ во воен објект

Свет 11:12

ВЕЖБИ ВО С. КОРЕЈА: Утринава истрелани неколку балистички ракети, Пјонгјанг вели тоа е проба за инвазија на нејзина територија

Свет 08:41

ГОЛЕМА ВЕЖБА НА НАТО: На полноќ 20.000 војници од 13 земји, на северот од Европа, започнуваат одбрана од хипотетички напад

Свет 12:56

МОСКВА ЗА ГОЛЕМАТА ВЕЖБА НА НАТО: Русија не ја плашат такви демонстрации на сила во Европа, изјави Грушко

Свет 07:05

ГОЛЕМА ВЕЖБА НА НАТО: Велика Британија ќе учествува со 20.000 војници, носачи на авиони Ф35Б, нападни и за набљудување

СИМУЛАЦИСКА ВЕЖБА НА АХВ: Денеска и утре во Скопје битка против африканската чума кај дивите и домашните свињи

ХРАБАР ПАРТНЕР 23: Војската на САД за Европа и Африка од денеска до 10 декември ќе вежба на армискиот полигон во Криволак

СИМУЛАЦИСКА ВЕЖБА – ЗЕМЈОТРЕС: Во Скопје денеска од 9 до 14 часот затворени за сообраќај неколку булевари околу Градскиот парк

Свет 09:23

ФАЈНЕНШЕЛ ТАЈМС: НАТО ќе ја одржи најголемата воена вежба од Студената војна, на која 41.000 војници ќе вежбаат одбрана од руска агресија