Ознака: вирус

КОВИД И ВАКЦИНИТЕ: Директорот на Фајзер Алберт Бурла ем 4 пати боцнат, со два бустера од Фајзер, ем пак позитивен на коронавирусот

АЛАРМ ЗА НОВ ЛЕТЕН БРАН НА КОВИД: Новиот сој вешто го измамува имунолошкиот систем и не помага ни вакцинираност ни прележаност

ПРОФИТ ОД КОВИД-19: Народот за лекување во Систина и клиниката Жан Митрев лани платил 110 милиони евра и 69,1 милион во претходната

КИНА: Во Шангај пријавени рекорден број од 3.590 симптоматски случаи на коронавирус и 19.923 асимптоматски случаи

ЛУКАШЕНКО: Слушај, добро направи, му реков вчера на Путин – одеднаш ги спречи сите коронавируси во светов и сите се опоравија

ФАКТИ ЗА ВИРУСОТ: Ковид-19 најубиствен во Македонија, поубиствен од сите земји на Западен Балкан и во цела Европа, а најбезопасен во Исланд

Коронавирусот во Грција: Од денеска укинување на дел од рестриктивните мерки

КОВИД СОСТОЈБА: СЗО заплашува со нови мутации на вирусот, а повеќе држави низ Европа ги фрлаат маските и антиковид мерките

КОВИД СОСТОЈБА: Сали од Италија доби нови 250.000 дози вакцини од Фајзер, а 300.000 од Филипче ќе одат на депонијата во Дрисла

КОВИД СОСТОЈБА: Вирусот и болничките капацитети се прошируваат, а излолацијата и карантинот се скратуваат на седум дена