Ознака: влада

СОБРАНИЕ: На Заев му преставувало чест оти сами си го блокираа Парламентот и сами си изгласаа доверба на Владата  

ПРАТЕНИЧКА ДОЗА: Заев мангупски си ја „вакцинира“ довербата со „демократски“ аплауз од своите и без право за расправа на опонентите

ВЛАДА: Пописот ни е неопходен, дефинитивно во април, а за неколку дена започнува првата фаза

ПО СЛИКАРОТ И МАСЕР: Владата за 36.000 денари плата бара за советник лице да има завршено кинезиологија со 16 години стаж

ВЛАДА НА ЗАЕВ: На стаклени нозе, со министрите од безбедноста и правдата без НАТО сертификат за безбедност

ВЛАДА НА ЗАЕВ: Македонија денеска и воведува санкции на Никарагва на неопределено време

ВЛАДА: Највисока плата од 87.813 ден. има Заев, втор е Спасовски со 85.113, трета Шахпаска 74.273, Шекеринска има 72.989, Димитров 71.385 итн. 

ВЛАДА НА РС МАКЕДОНИЈА: Се залагаме за легализација на марихуаната во 2021-ва, таа е лек и огромен економски потенцијал за земјава

ОДОБРЕН ТЕНДЕР: Владата на Заев си набавила 260 молекуларни тестови за приватно тестирање на Ковид-19 на функционерите и службениците

ПРОТЕСТ НА СТУДЕНТИ ПРЕД ВЛАДАТА: Јас не ја разбирам Мила, историјата е мајка на знаењето