Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Кики, Фрики и Кати се пипците, а главата на октоподот е „европскиот“ политичар кој три пати е амнестиран за криминал

ВМРО-ДПМНЕ: Лидерска средба да, но прва тема да бидат предвремени избори

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ труби за процут на економијата, а цутат само марихуаната на Заеви и тендерите на Анѓушев

ВМРО-ДПМНЕ: Единствениот аболициран премиер во Европа ги амнестира Рашковски, Анѓушев, Спасовски, Депостовски…

ВМРО-ДПМНЕ: Државата блеска само во очите на Заев и само со очила со СДСМ-диоптер

ВМРО-ДПМНЕ: Растот на економијата на СДСМ од 4,1 отсто им изгледа „огромен“ оти си го споредуваат со ланскиот од 0,9 проценти

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и денеска ќе сервира блескави бројки и успеси, а 500.000 граѓани во Македонија денот ќе го минат со еден оброк

ВМРО-ДПМНЕ: Долгот на Македонија власта го дигна до небо, економијата ја спушти на дното, а Заев го  занимава народот со метли во СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ ГО ПРАШУВА СПАСОВСКИ: Кој е пратеникот од власта, чиј син вчера делеше правда во скопски ресторан?

ВМРО-ДПМНЕ: Простотилакот на Шилегов е охрабрен од криминалот и расипништвото на Заев