Ознака: вмро

ВМРО-ДПМНЕ ЗА ОНКОЛОГИЈА: Што ќе преземат Јовески, кој чека да го изберат за уставен судија и Абази на кого „на врат му е ДУИ“?

ВМРО-ДПМНЕ: И Бог и народот ќе им судат за овој монструозен скандал кој е многу повеќе од обична корупција на власта на Ковачевски

МИТЕВА: Османи досега не знаел, а сега научил дека донатор на ДУИ е фирмата што доби 1,8 милиони евра, па дали ќе го раскине договорот?

СТУДЕН ЕВРОПСКИ ТУШ: Макрон на Владата на Ковачевски и Ахмети и порача дека се потребни реформи, а не празни флоскули за влез во ЕУ

МИТЕВА: Власта на СДС и ДУИ профитираат со криминал и корупција и се богатат, а цехот за тоа го плаќаат се посиромашните граѓани

ИСТРЕЛИ И УБЕДУВАЊЕ: Пукотница среде Скопје додека Ковачевски го убедуваше Габриел Ескобар колку оваа Влада била европска

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Ковачевски и избори, оти сега е јасно дека уставни измени нема да има и дека ние не одиме против својот народ

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Ковачевски и Ахмети тврди дека „тие се Европа“, а врска немаат со ЕУ вредности и се обични измамници

ВМРО-ДПМНЕ: На народот во Македонија преку глава му е од порази, врвот се измените на Уставот, под бугарски диктат

ВМРО-ДПМНЕ: Талат Џафери мандатот го започна со кршење на Уставот, го завршува со крешење на Деловникот, одговорност ќе има