Ознака: воена вежба
Свет 12:28

Војници на Шведска и Финска учествуваат на големата воена вежба на НАТО во Балтикот

Свет 13:11

Почна воената вежба на НАТО во Балтичкото Море, учествуваат 14 држави и 7 илјади војници

Свет 10:27

Русија почна големи воени вежби во Пацификот со над 40 воени бродови и 20 авиони

Свет 14:20

РУСКА ВОЕНА ВЕЖБА: Русија симулираше напад врз Калининград и авионска одбрана со Су-27

Свет 11:26

Белорусија започна воена вежба за да ја тестира борбената подготвеност

Свет 13:45

Американски воен авион се урна во северна Норвешка за време на воена вежба на НАТО

Свет 12:51

Руската флота вежба борба против непријателски подморници во Норвешкото море

Свет 12:24

Русија и Белорусија ќе одржат заеднички воени вежби на пет полигони и четири аеродроми

Свет 11:44

Руски падобранци ќе симулираат освојување област близу границата со Украина

Свет 11:59

ИРАН НЕ ГО ЕСАПИ ЗАПАДОТ: Револуционерната гарда одржува воена вежба занемарувајќи ги тензиите за нуклеарниот договор