Ознака: војна
Свет 09:35

ПУТИН ПО ДОБИЕНИОТ НОВ МАНДАТ: Русија е принудена буквално да ги брани интересите на своите граѓани со оружје в раце

Свет 09:51

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким Јонг-ун нареди највисоко ниво на борбена готовност на армијата и да биде подготвена за војна

Свет 08:01

ЛИДЕРИТЕ НА Г7 ВО КИЕВ: Ќе продолжиме да ги зголемуваме трошоците за руската војна и со нашата непоколеблива поддршка за Украина

Свет 09:43

НЕТАНЈАХУ: Израел по војната сака да ја предаде Газа на „локалните кадри“, но ќе продолжи да дејствува без временско ограничување

Свет 09:54

ДВЕ ГОДИНИ УКРАИНА И РУСИЈА ВО ВОЈНА: Нема изгледи за мир, Киев решен да продолжи да се бори, Путин сака негово предавање

Свет 12:11

ГАРДИЈАН: Мнозинството Европејци силно посакуваат Украина да ја победи Русија во војната, но едвај 10 отсто веруваат во тоа

Свет 11:31

МИНХЕНСКА БЕЗБЕДНОСНА КОНФЕРЕНЦИЈА: На крајот на дневен ред е војната во Појасот Газа, која досега однесе илјадници жртви

Свет 10:58

РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА НА НОРВЕШКА: Русија е се посилна во војната во Украина, има резервни сили и помош од Кина и С. Кореја

Свет 09:16

АБОТ: Нереални се предвидувањата за можна војна на Косово со оглед на поддршката од неговите западни партнери и од НАТО

Свет 14:48

ВОЈНА ВО ГАЗА: Во изминатите 24 часа убиени се 210 луѓе, а за 4 месеци од судирот меѓу Израел и Хамас загинале вкупно 25.700 лица