Ознака: војници
Свет 10:41

Дер Шпигел: Некои земји-членки на НАТО би можеле да испратат војници во Украина

Свет 10:17

ВОЈНА ВО ГАЗА: Израелската армија соопшти дека загубила 200 војници во копнените операции против Хамас во Појасот Газа

Свет 13:27

РУСКА АМБАСАДА ВО САД: Кој и да ги смисли овие лаги, дека Русија егзекутира свои војници, може да биде само човек со бујна фантазија

РТВ СЛОВЕНИЈА: Македонски војници пренесени в болница поради труење со јаглерод моноксид при црпење вода во Чрна на Корошкем

Свет 09:50

ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА ВО СИРИЈА: Повредени се 22 американски војници, се води истрага за причините за несреќата

Свет 10:03

Ирски војник загина во напад на конвој на ОН во Либан

Свет 14:15

Првите руски војници како дел од регионалните сили пристигнаа во Белорусија, најавено е дека ќе извршуваат одбранбени задачи

Свет 12:12

ЗЕЛЕНСКИ ВЕТИ ЗАШТИТА НА РУСКИТЕ ВОЈНИЦИ АКО СЕ ПРЕДАДАТ: Подобро е да се избега отколку да станеш инвалид

Свет 11:10

УКРАИНСКИ ДИПЛОМАТ: Секој ден гинат или се повредени од 200 до 500 украински војници во борбите во Донбас

Свет 13:46

СОВЕТНИК НА ЗЕЛЕНСКИ: Украина губи од 100 до 200 војници дневно на линијата на фронтот