Ознака: војска
Свет 10:22

ЛЕТОВО „ОДМОР СО АРМИЈАТА“ ВО ПОЛСКА: Летни кампови за воена обука и регрутирање војници со скратено работно време

Свет 10:49

САД ќе ја повлекуваат својата војска од Нигер

Свет 09:33

Австралија го зголемува буџетот за одбрана

Свет 13:18

ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО МОСКВА: 16.000 Руси се пријавиле за служење војска, а главен мотив им е одмазда за загинатите

Свет 10:25

Германскиот министер за финансии против повторно воведување на задолжителна војска

Свет 13:02

РЕГРУТАЦИЈА ВО РУСИЈА: Путин потпиша указ за повик за пролетно служење воен рок, во регрутирањето се вклучени 150.000 обврзници

Свет 11:35

ПИСТОРИУС: Предлогот на Макрон, за праќање војска во Украина, не помага да се решат проблемите со кои се соочува Западот

Свет 07:59

ПРЕМИЕРОТ АТАЛ: Изјавата на Макрон, кој не отфрли испраќање француска војска во Украина, не може да се нарече најава за акција

Свет 11:54

СЕЖУРИЕ: Франција ги зголемува своите воени инвестиции и двојно ги зголеми средствата за одбрана во два закони за воени програми

Свет 12:21

ЈУЖНОКОРЕЈСКА АРМИЈА: Зголемена будност откако С. Кореја лансира крстосувачки ракети од локација на нејзиниот источен брег