Ознака: време

ДОАЃА НОВ ЖЕЖОК БРАН: Најтопло ќе биде в четврток, петок и сабота за кога е најавено дека температурата ќе достигне до 39 степени

ДОАЃА НОВ ЖЕЖОК БРАН: Сончево денеска со температура до 36 степени, од средината на неделава времето ќе биде стабилно и многу топло

ВРЕМЕ: Сончево денеска до 35 степени, утре и задутре со дожд попладне, потоа период со постепен пораст на температурата

ВРЕМЕ: Денеска и за викендот сончево со мала облачност и температура до 34 степени, потоа се очекува постабилно и се потопли денови

ВРЕМЕ: Денеска променливо со пороен дожд и засилен ветер, за викендот стабилно, а следната недела пак со дожд попладне

ОЛАБАВУВА ПРВИОТ ТОПЛОТЕН БРАН: Денеска сончево до 38 степени, вечер и утре нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

ЈУНСКИ ТОПЛОТЕН БРАН: Сончево и жешко денеска со температура до 40 степени и УВ индекс 9, утре дожд, задутре пад на температурата

УХМР: Утре жешко, наместа и до 40 степени, задутре освежување, в петок пороен дожд и значителен пад на температурата

ТОПЛОТЕН БРАН: Денеска и утре жештина и препораки од Владата – портокалова фаза во Гевгелија, Валандово, Богданци и Дојран

УХМР: До среда сончево и жешко со температура и до 40 степени со услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи попладне