Ознака: временска прогноза

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Викендов не очекува облачно, свежо и нестабилно време со дожд и грмежи и температури до 26 степени

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Поројни дождови, грмежи, силен ветер и температури од 15 до 27 степени

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Неделава не очекува заладување, поројни дождови и грмежи

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло со температури до 38 степени, следната недела не очекуваат поројни дождови и грмежи

Нè очекува топол викенд, од недела доаѓаат врнежи кои ќе траат наредната седмица

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со сончеви периоди, умерен северен ветар и температури до 9 степени

МАКЕДОНИЈА ПОБЕЛЕ: Во северозападните делови се очекува да наврне над 15 сантиметри снег, на југоисток ќе врне дожд

ОД ПЕТОК ОЧЕКУВАЈТЕ СНЕГ: Кон крајот на неделата доаѓа влажен бран со врнежи од снег

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Свежо со температури над нулата, повремен дожд, а на планините снег

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Нè очекува посвежо, облачно и локални врнежи од дожд и снег за викендот и по него