Ознака: загадување

ДВИЖЕЊЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ: Утре блокада пред Дрисла, а ќе следува блокада и на цело Скопје

(обновено) ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ: Од 18 часот се укинува бесплатниот градски превоз во Скопје

МЕРКИ ПРОТИВ ОТРОВНИОТ ВОЗДУХ: Огромен е сомнежот кај граѓаните за „дефектите“ на мерни станици токму кога загадувањето е енормно

Екологија: Алармирани повеќе институции за ПМ10 честичките во Битола, Тетово и Струмица

ВМРО-ДПМНЕ: Од ајрото за живот на Заев, Макрадули и Шилегов во Македонија умираат 3.000 лица годишно

ВЛАДА: Секојдневно се видливи мерките кои ги преземаме против загадувањето на воздухот

Утре протест во Битола против загадувањето: Се бара субвенционирана цена на струјата

(видео) МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО: Макрадули замина во Белград по иновативни решенија за почист воздух во Скопје и во Македонија

ЕУРОЊУЗ: Македонија е најзагадена во Европа, со 10 пати повисоко ниво од препорачаното

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев не му е грижа тоа што 3.000 луѓе годишно умираат поради загаден воздух