Ознака: загинати
Свет 11:55

(видео) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТАЈВАН: 7 лица загинаа, а најмалку 736 се повредени по потресот од 7,2 степени од кој се урнаа згради

Свет 13:01

ЗАГИНАА ДВАЈЦА ВОЈНИЦИ ВО ПОЛСКА: Несреќата се случи за време на вежба поврзана со детонација на ТНТ во воен објект

Свет 09:32

СНЕЖНА ЛАВИНА ВО ФРАНЦИЈА: Загинаа најмалку 4 лица, 3 повредени и 2 се водат како исчезнати во несреќата кај Мон Доре

Свет 12:56

ГАЗА: За 24 часа загинале 127 Палестинци, 178 се повредени, а досега 27.365 се убиени и 66.630 ранети во израелските напади

Свет 09:44

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО МЕКСИКО: Загинаа 19 лица, а 22 се повредени во верижен судар меѓу автобус и камион, по кој се запалиле

Свет 09:07

СИБИРСКА ЗИМА ВО АМЕРИКА: Загинаа 90 луѓе во силните ледени бури што зафатија повеќе сојузни држави во САД

Свет 12:55

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО КИНА: Загинаа 13 лица во огнот што синоќа избувна во ученички дом во основно училиште кај градот Нанјанг

Свет 10:22

ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА: Едно лице загина, а 8 се повредени, од кои 4 потешко при падот на воен хеликоптер во Киргистан

Свет 13:35

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ХРВАТСКА: Загинаа 3 лица, а 12 се повредени на автопатот Карловац – Риека, во судир на две возила

Свет 08:25

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: 11 загинати и повеќе од 50 повредени во верижен судир на 7 возила, меѓу кои 3 автобуси и камион