Ознака: захарова
Свет 09:36

ЗАХАРОВА: Катастрофална е ситуацијата на фронтот за Зеленски, не му помага ни изјавата на Макрон за испраќање француска војска

Свет 10:53

ЗАХАРОВА ДО ЕУ: Тоа е кражба, а одговорот на Москва на присвојувањето на рускиот имот ќе биде исклучително жесток

Свет 15:12

РУСКО МНР: Очигледни се обидите на Западот да ја дестабилизира Србија, користејќи ги техниките на државните удари како на Мајдан

Свет 11:05

ЗАХАРОВА: Русија со одмазднички мерки кон Бугарија – тоа е потег на НАТО против руските новинари, кои манијакално ги прогонуваат

Свет 09:27

ЗАХАРОВА: САД и ЕУ не замолија да одржиме средба за ситуацијата во Нагорно-Карабах пред брзата воена операција на Азербејџан

Свет 11:22

ЗАХАРОВА: Украинa ја нападна руската флота на Крим на барање од службите на САД и В. Британија и со сателитска опрема од НАТО

Свет 14:06

ЗАХАРОВА: Денешниот терористички напад врз мостот на Крим е дело на режимот во Киев, а вмешани се и САД и Велика Британија

Свет 18:37

ЗАХАРОВА: Сега, со одобрување напад на Крим, САД се директно вклучени во конфликтот, оти „некои лудаци“ сонуваат да ја победат Русија

Свет 08:41

ЗАХАРОВА: Русија нема да се повлече од нуклеарната централа Запорожје, таа се наоѓа на руска територија

Свет 22:18

ЗАХАРОВА: Зеленски прави се што му диктира Западот, без чија воена и финансиска помош власта во Киев нема да издржи ниту еден ден