Ознака: запад
Свет 12:01

ВОЛОДИН: По одлуката на САД за запленување руски средства, Русија има основ да конфискува имот на Западот

Свет 13:58

ЗЕЛЕНСКИ: Ги повикувам западните партнери на решителност и поддршка на Украина за да спречиме напади како тој на Чернигов

Свет 12:45

КУЛЕБА: Уморен сум од убедување на Западот дека треба да донесе конкретни одлуки за поддршка на Украина во војната против Русија

Свет 10:38

МАКРОН ПОТВРДИ: Копнени операции во Украина, со учество на Запад, можеби ќе бидат неопходни во даден момент

Свет 12:50

ПУТИН: Балот на вампирите завршува, ерата на западните елити кои можат да експлоатираат народи ширум светот се ближи кон крајот

Свет 16:10

ПУТИН: Руските нуклеарни сили се подготвени, Западот треба да запомни дека имаме оружје што може да погоди цели на нивна територија

Свет 12:28

ЕРДОГАН: Западните земји денес замижуваат пред масакрите во Газа, паднаа на тестот и го загубија својот кредибилитет

Свет 14:27

ПУТИН: Го подобруваме нуклеарниот арсенал и највисоката готовност додека Западот води хибридна војна против Русија

Свет 09:23

ВУЧИЌ: Ситуацијата околу Косово и Република Српска ќе станува се поостра, а Западот се понервозен пред изборите во Русија

Свет 13:42

ЗЕЛЕНСКА: Смртна опасност ќе виси над Украина ако Западот ја повлече финансиската помош за отпорот против силите на Путин