Ознака: затвор
Свет 11:16

ОСУДЕН ЕКС АМБАСАДОР ВО САД: Виктор Мануел Роша вчера доби 15 години затвор поради шпионирање во корист на Куба

Свет 09:59

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ХАИТИ: Вооружените банди упаднаа во затворот во Порт-о-Пренс и ослободија 4.000 затвореници

Свет 14:03

ПОЧИНА РУСКИОТ ОПОЗИЦИОНЕР НАВАЛНИ: Се чувствувал лошо по прошетката во затворот, a лекарите од Итната помош констатирале смрт

Свет 09:27

СУД ВО ГЕРМАНИЈА: Затвор без помилување за германско-турскиот писател Акиф Пиринчи, поради поттикнување омраза

Свет 09:53

НАВАЛНИ: Секое утро во 5 часот морам да ја слушам руската химна, а потоа патриотската ултранационалистичка песна „Јас сум Русин“

Свет 12:22

ДУДА: Издадена е судска наредба за присилно хранење на поранешниот министер Камински, кој во затворот штрајкува со глад

СЛОБОДА ПО РЕКЕТ И ИМПЕРИЈА: Катица Јанева и Сашо Мијалков Нова година ќе слават дома, ќе користат годишен одмор, односно викенд

ОХРИЃАНЕЦ БАРА ЗАТВОР ВО БУГАРИЈА: За двојно убиство во Охрид сака доживотната казна да ја издржува во бугарски затвор

Свет 11:13

НЕВИН ПОЛОВИНА ВЕК В ЗАТВОР ВО САД: Глин Симонс (70) ја одлежа најдолгата казна на невин човек за убство кое не го извршил

ЗЕКИРИ ОСУДЕН НА 2,5 ГОДИНИ ЗАТВОР: На екс генералниот секретар на Владата во казната му се смета и времето минато во куќен притвор