Ознака: зима

УХМР: Ако по јануари се гледа каква е зимата што ја врвиме, минатиот месец беше просечно студен и со потпросечни врнежи од дожд и снег

ДРСКО И БЕЗОБРАЗНО: Британска енергетска компанија препорачува граѓаните да се греат гушкајќи домашни миленици

Свет 13:36

СНЕГОТ ОДНЕСЕ ЖРТВИ ВО ПАКИСТАН: Зимските хотели преполни, патиштата затрупани, заробените туристите спијат по автомобили

УХМР: Ни доаѓа зима која ќе биде потопла и со повеќе снег во однос на тридеценискиот просек

БОЧВАРСКИ: Владата купи 15 нови камиони и три товарачи на ризла кои веднаш се ставени во функција, со што сме подготвени за зимата

ЗИМА ВО МАКЕДОНИЈА: Поларно во Берово со минус 16 степени, најмногу снег 31 см на Попова Шапка

АСТРОНОМСКИ КАЛЕНДАР: Денеска во 11:02 часот почнува зимата и ќе се случи редок астрономски феномен во Сончевиот систем

ПРОГНОЗА НА УХМР: Македонија ќе има просечна зима, со просечни врнежи и натпросечни температури

Свет 00:57

АРКТИЧКА ЗИМА ВО САД: И до минус 50 степени, на граѓаните им се советува да не дишат длабоко кога излегуваат од дома

Свет 01:56

(галерија) ЗИМСКА БУРА ВО САД: Блокирани аеродроми и откажани 1.550 летови, како и возови кон Вашингтон, Њујорк, Чикаго, Бостон…