Вицепремиер Артан Груби не престанува со величење на „националниот лидер“, како што го нарече претседателот на ДУИ, Али Ахмети.

Груби вчера објави помпезна најава за Ахмети „да, тој доаѓа“ на вечерашниот митинг во скопски Чаир, а денеска и снимка на која Ахмети во дует пее со косовскиот пејач Илир Шаќири, пеат патриотска песна.

Видеото може да го отворите ТУКА.