Категорија: Економија

АМСМ: Денеска од 8 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај патот Велес – Градско, поради асфалтирање

БАБОВСКИ: Напуштањето домашни миленици е изворот на бездомни кучиња, со новиот закон ќе мора да бидат кастрирани

ПРОФ. ТРАЈКОВСКИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА 72 ЧАСА РАБОТА: Колку луѓе порано ќе умрат поради преработување и прморување?

БЕСИМИ: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

ОПАСНА ХРАНА: Олово, кадмиум и арсен, тешки метали штетни за здравјето, најдени во домат и крставица, објави Трипуновски

ХАЈРЕДИНИ ДО БЕСИМИ: Владата со пари од граѓаните ќе го поддржува ЕСМ за „да ги спаси граѓаните од поскапување на струјата“

ВМРО-ДПМНЕ: Започнаа градежните активности на коридорите 8 и 10д, за почеток ископана една дупка

РУСТЕМИ НАЈАВУВА РЕКОРДИ: Бехтел и Енка добија 117 милиони евра, секој месец ќе градат по 2 км или за 55 месеци 110 км автопати

Бочварски си платил казна за вработувањето на сопругата и балдазата, тие си остануваат на работа

МИЦКОСКИ: Ќе побараме ДДВ-то за струјата да се намали на 5 отсто, а не да се зголеми на 18 отсто