Категорија: Македонија

ПРОТОКОЛОТ ЗА ГРАДИНКИТЕ „ИЗНЕНАДУВАЧКИ“ НИ ОТКРИВА ДЕКА БОЛНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА ОДАТ НА РАБОТА: „Да се отстранат од работа тие што имаат симптоми на болест“ (досега не било така?)

Земјотрес во Корча од 3,6 степени, почувствуван и во охридско

Полагање испити со маски и ракавици

ОРОВЧАНЕЦ-СПИРОВСКА: Смртен грев е ако министер се слика пред табла со „Република Македонија“, а пред „УЧК“ било супер! Не, туку само знак кој е кој!

КОРОВЕШОВСКА ДО ВИЦКАСТИОТ ШИЛЕГОВ: Не си платен да правиш сеир со новинари кои не ти се допаѓаат, туку да работиш! Јасно ти е?

СИМЕОН ЛИХВИНЦЕВ ДО ШЕЌЕРИНСКА: Па ако не е битна иконографијата, зошто ја разрешивте Мизрахи? Или името Република Македонија е пострашно од УЧК

ШЕКЕРИНСКА ЗА СЕЛФИТО ПРЕД УЧК: Денес сме членка на НАТО, иконографиите не се репер, најважно е дали им служиме на граѓаните

ЕМ ВОНРЕДНА ЕМ ИЗБОРИ: Пендаровски прогласи нова вонредна состојба од 14 дена и побара избори на 5 јули

ТВ КАНАЛ 5 ДОЗНАВА: Вонредната состојба во Македонија ќе продолжи уште две недели?

ЧУЛЕВ: Управниот суд ја поништи одлуката на Владата која поништи 88 решенија во МВР