По одигрувањето на последниот меч од осминафиналната фаза, познати се двојките за четвртфиналето во фудбалскиот куп на Англија.

Двојки за 1/4финалето во ФА купот:

Свонси – Манчестер сити
Вотфорд – Кристал палас
Вулверхемптон – Манчестер јунајтед
Милвол – Брајтон.

Натпревари ќе се одржат од 15 март до 18 март.