Со поразот од Оклахома на домашен терен, Кливленд е првиот клуб во НБА со десет порази оваа сезона, додека Торонот ја продолжува победничката серија и има најдобар ефект од сите екипи. Кливленд има само една победа во сезонава.

Резултати:

Кливленд – Оклахома 86:95
Орландо – Детроит 96:103
Атланта – Њујорк 107:112
Мајами – Сан Антонио 95:88
Индијана – Филаделфија 94:100
Мемфис – Денвер 89:87
Њу Орлеанс – Чикаго 107:98
Јута – Далас 117:102
Сакраменто – Торонто 105:114
ЛА Лејкерс – Минесота 114:110.

Торонто има биланс 11-1 (победи-порази) и е лидер во Источната конференција, на Западот најуспешен досега е актуелниот првак Голден Стејт со ефект 10-1.