Колумбиската полиција заплени 300 килограми канабис во мртовечки сандак во подрачјето Сантандер.

Како што објави Би Би Си, полицијата ја пребарала мртовечницата во која се наоѓале два сандака, каде што е пронајдена дрогата.

Во полициската акција бил притворен еден маж.