Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук бара Спасовски да си поднесе оставка по денешното пукање во Ист гејт.

„Пред 3 дена министерот кажа дека целосно ги разбиле криминалните групи.

Денеска, среде бел ден, нова криминална пресметка во трговски центар во Скопје. Во тој трговски одат секакви категории на лица: возрасни, млади, мажи, жени, родители со деца…

Спасовски повторно ја излажа јавноста.

Граѓаните не се безбедни и повторувам:

Полицијата под раководство на СДС и на ДУИ нема никаков авторитет!

МВР е мртво ткиво.

Наместо Спасовски да тера кампања за Претседател, треба да си поднесе оставка.

#Промени“, стои во неговиот пост на Фејсбук.