Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо побара нов напаѓач.

Причината за ова е сериозната повреда на Хари Кејн, кој нема да игра барем до април. За да се влошат работите, напаѓачот може да го пропушти ЕП2020, што ќе биде голем удар за Англија.

– Дали ни треба напаѓач? Да, ако тоа е можно. Имаме многу добри напаѓачи играчи како Сон, Лукас, Ламела, Ло Селсо и Делле Али, но ни недостасува врвот на нападот. Затоа, ако е можно, тогаш да. Сè е можно и не е лесно, но ние се обидуваме да го донесеме играчот што го бараме во тимот, изјави Мурињо.

Меѓу имињата за кои се шпекулира е она на Кшиштоф Пјатек, кој ја загуби стартната позиција во Милан по враќањето на Златан Ибрахимовиќ. Единсон Кавани од ПСЖ е исто така меѓу опциите.