Жозе Мурињо не е повеќе тренер на Тотенхем.

Медиумите од Велика Британија пишуваат дека Португалецот добил отказ, а се чека само официјална потврда од клубот. Екипата до крајот на сезоната ќе ја води Рајан Мејсон.

Мурињо заминува од Тотенхем по две година, откако во 2019 дојде на местото на Маурисио Покетино.