Претседателот на Србија Александар Вучиќ на Инстаграм профилот објави ново видео.

– Србија е убава, најубава на цел свет. Да живее Србија – порача српскиот претседателот со видеото на кое пеејќи се вози по автопат.

– Сакав да возам, ретко возам, само кога ќе избегам од обезбедувањето – се пошегува Вучиќ.