Вечерва во Солун се игра фудбалскиот натпревар меѓу ПАОК и Спартак од Москва.

Познато е  дека навивачите на двата клуба ги поврзува омразата кон Олимпијакос односно ЦСКА, но тоа не беше доволно да ја спречи нивната пресметка.

Синоќа имало неколку пресметки меѓу двете навивачки групи во Солун, а во една од пресметките, навивач на Спартак е потешко повреден и завршил во болница.