Многу туристи викендов одлучија да ја посетат оваа дестинација и да уживаат во белата глетка на планината.

За утре од УХМР информираат дека ќе се задржи студено време со умерен до засилен северен ветер.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.