Вулвс го шокираше Тотенхем кој веќе си ги запиша бодовите, волците со два гола во судиското продолжение дојдоа до победа од 2-1.

Тотенхем врза два порази по ред, по загубениот меч од Челси, денеска не освои бод ниту против Вулвс иако беше многу блиску до победа.

Мечот за момците на Постекоглу тргна одлично, поведоа со гол на Џонсон уште во третата минута од натпреварот.

Предноста на Тотенхем од 1-0 беше актуелна се до 91. минута кога Сарабија постигна одличен погодок за израмнување на 1-1.

Но тоа не беше се, во седмата минута од судиското продолжение Сарабија асистираше до Лемина кој даде гол за комплетен пресврт и победа на Вулвс од 2-1.