Ознака: албанци

ЗЕНДЕЛИ: БЕСА, Алијансата и Алтернатива направија албанска формула за изборна победа

ЗАКАНА ОД АЛБАНЦИ КАТОЛИЦИ: Албанците муслимани од Косово и од Македонија се непожелни на плажите во Албанија

Свет 15:19

Германија: Осуммина Албанци обвинети за шверц на 1,8 тони кокаин од Јужна Америка

Свет 14:31

Тирана: За 10 години 560.000 Албанци станале граѓани на ЕУ

Свет 19:31

Грчката полиција уапси двајца Албанци од кои заплени 211 кг марихуана

Свет 12:14

Италија: Уапсени двајца Албанци и запленети половина тон марихуана

Свет 13:50

ПАНИКА – Бујар Нишани: До 2030 Албанија ќе падне под 1 милион жители!

Ексклузивен документ за албанскиот терор во Западна Македонија од 1900 до 1904 година: Убиства, грабежи и зулуми за да се протераат Македонците!

ИСТРАЖУВАЊЕ НА ПРОФ. ТРИФУНОВСКИ ОД 1954-ТА: Првите Албанци во Скопско дошле од Северна Албанија во почетокот на 19-ти век!

Ахмети: Се прави стратегија Законот за јазиците и договорот за името да стапат во исто време без потпис на Иванов