Ознака: алкохол

МАЛИГАНСКИ РЕКОРДИ: Кај возач кој бил запрен во Петровец и „дувал во балонче“ биле измерени 3,7 промили алкохол во организмот

СРУШЕН МАКЕДОНСКИ РЕКОРД: Возач со 4,55 промили алкохол во крвта вчера го срушил рекордот од 4,26 промили од 11 октомври 2021 г.

Спорт 09:36

ГВАРДИОЛА ЗА РЕМИТО СО БРАЈТОН: По само 48 часа откако го испивме целиот алкохол во Манчестер покажавме зошто сме шампиони

СЗО: Во Македонија просечно се пијат по 6,43 литри алкохол годишно, а светски шампион е Чешка со 14,26 литри по глава на жител

ДА ЖИВЕЕ САКЕТО: Jапонската Влада ги поттикува младите да пијат повеќе алкохол

МВР: Ноќеска од 23 до 4 часот 90 казни за возење под дејство на алкохол

Спорт 11:06

Ватерполисти под истрага за консумирање алкохол во Олимпиското село

МВР: Во вчерашната акција казнивме 128 возачи под дејство на алкохол

Пиеме најевтин алкохол во Европа

Дубаи олабавува за алкохолот: Туристите добиваат бесплатна дозвола за пиење