Ознака: анкета

НАЈНОВА АНКЕТА НА ИРИ: Ако сега се одржат избори ВМРО-ДПМНЕ ќе добие 19 отсто од гласовите, а само 11 проценти СДСМ

АНКЕТА: Над 54 отсто се против промена на Уставот за влез на Бугарите, a само 30,2 отсто од испитаниците веруваат оти Македонија ќе влезе во ЕУ

АНКЕТА: Само 14,2 отсто граѓани сметаат оти Македонија оди напред, Албанците поголеми оптимисти од Македонците за влез во ЕУ

НАЈНОВА АНКЕТА: За ВМРО-ДПМНЕ би гласале 22 отсто, 11,5 за СДСМ, 9,2 за ДУИ, за Мицкоски 12 отсто, за Ковачевски 6,1 и 5,9 отсто за Ахмети

Свет 14:18

СРБИЈА ФИФТИ ФИФТИ ЗА ЕУ: Подеднаков процент граѓани на Србија се „за“ и „против“ влез на земјата во Европската Унија

АНКЕТА НА ДЕТЕКТОР: Граѓаните на Македонија сметаат дека најдобри односи имаме со Србија, Албанија и Турција, а најлоши со Бугарија

АНКЕТА НА НДИ: Македонија оди во погрешна насока сметаат 56%, само за 11% е на прав пат, ВМРО-ДПМНЕ убедливо пред СДСМ

ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ со 20 пред СДСМ со 12,9 отсто е убедлив победник на следните избори, граѓаните најмногу веруваат во Мицкоски

Свет 11:34

АНКЕТА ВО ГЕРМАНИЈА: Само половина од Германците веруваат дека коалицијата на Олаф Шолц ќе го иструка мандатот до крај

Свет 11:58

РТЦГ: Дури 61 отсто од граѓаните на Црна Гора едвај врзуваат крај со крај, покажува истражувањето за приходите на населението