Ознака: апел
Свет 09:33

МАКРОН БАРА ФРАНЦУЗИТЕ ДА СЕ ОБЕДИНАТ: Убеден сум дека имаме се што е потребно за успех, утре ќе живееме подобро од денес

Свет 13:19

ФРАНЦИСК: Да прекинат нападите врз цивили, војните веќе не се водат само на боиштата, ниту се однесуваат само на војниците

Свет 10:11

АПЕЛ ОД ГУТЕРЕШ: Светските лидери, кои ќе се соберат во Њујорк, да најдат решение за излез од тешката геополитичка ситуација

Свет 10:37

АПЕЛ ОД КОСОВСКОТО МНР: Граѓаните да избегнуваат преминување преку Србија, поради ситуацијата на северот од Косово

АПЕЛ ОД АНТИМАКЕДОНСКА „МАКЕДОНИЈА“: Сите Бугари да дојдат за роденденот на Гоце, ќе не чува и бугарска полиција

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Од завчера попладне исчезнат е младиот битолчанец Николче Николовски, неговите блиски бараат помош

Свет 12:22

РУСИЈА СО АПЕЛ ДО САД: Престанете да ја снабдувате Украина со оружје, тоа придонесува да има поголем број жртви во војната

(видео) ПОРАКА ОД НАЦОСКИ ОД ИТАЛИЈА: Од коронавирусот ми почина близок пријател, драги мои Македонци, сфатете ја ситуацијата сериозно

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Исчезната е жена од Кавадарци, 5 дена се трага по нејзе

Апел за помош: На 20-годишниот Дарко од Ресен му требаат 26.000 евра за да застане на нозе, по кобниот скок во вода