Ознака: апсење
Свет 10:37

Уапсен началникот на Главната управа за комуникации и заменик-началник на ГШ на руската армија

Свет 10:49

Две лица уапсени во Германија под сомнение дека планирале саботажи, вклучително и против воени објекти на САД

Свет 12:33

АПСЕЊЕ ВО ТУРЦИЈА: Нема да толерираме терористи, изјави Јерликаја, за уапсените 33 лица поради врски со Исламска држава

Свет 10:30

ПАШИЊАН: Немам овластувања, ниту одлука, да апсам било кого, па ни рускиот претседател Путин, доколку тој ја посети Ерменија

Свет 10:53

АПСЕЊА ВО ЕРМЕНИЈА: Полицијата од рано утринава апси опозициски активисти кои блокираа улици во центарот на Ереван

Свет 09:11

ТРАМП: Задутре ќе одам во Атланта за да ме уапсат, обвиненијата се политички обид да биде попречена мојата кампања за претседател

Свет 11:20

КОНТРАСАНКЦИИ ОД РУСИЈА: Москва воведе санкции против обвинителот на МКС Карим Кан, кој издаде налог за апсење на Путин

Свет 11:33

АПСЕЊЕ ВО ЦРНА ГОРА: Специјалци утрово го уапсија поранешниот директор на Полициската управа, Веселин Вељовиќ

МВР АПСИ ФУНКЦИОНЕРИ НА ДУИ: Меѓу уапсените во Скопје се Исмет Гури, даночни инспектори, бизнисмени и други лица

Свет 12:37

РАЦИЈА ВО МВР НА БИХ: Уапсени се најмалку 16 полицајци за корупција, примање поткуп и за директно учество во трговија со дрога