Ознака: арм

ВРХОВНИОТ КОМАНДАНТ ВО ГЕНЕРАЛШТАБОТ: Сиљановска-Давкова на состанок со министерот Мисајловски и началникот Ѓурчиновски

ПОЧИНА МЛАД ПРИПАДНИК НА АРМ: На професионалниот војник А.Ј. (25) ноќеска му се слошило на Криволак и паднал во бесознание

ГШ НА АРМ: Мала штета (скинати гуми) на наше возило по лесната сообраќајна незгода што му се случи синоќа при патрола во Косово

НОВИ ВОЈНИЦИ ВО АРМ: Министерството за одбрана распиша оглас за прием на 300 професионални војници во Армијата

ПЕТРОВСКА: Идната година купуваме дронови за Армијата, а во финална фаза е и договорот за купување на воени хеликоптери

СКАНДАЛИ И ВО АРМ: Петровска некаде пријавила, но не и кај врховниот командант Пендаровски, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

КОВАЧКИ ДО ПЕТРОВСКА: Во АРМ има сериозни случи на сексуално малтретирање на офицерки и војници од страна на високи офицери

ДЕН НА АРМ: Армиска делегација ќе положи венец на споменикот Славеј Планина, ќе говорат Пендаровски, Петровска и Ковачевски

АРМ НА ПОМОШ: Утринава 100 македонски војници заминаа за Словенија каде еден месец ќе помагаат по катастрофалното невреме

УАПСЕНА ЖЕНА ОД АРМ ПОРАДИ ПОТКУП: Уценувала кандидат пријавен на оглас да и даде 3.000 евра за да биде примен во Армијата