Ознака: авион

НОВА АВИОЛИНИЈА ОД СКОПЈЕ: Од 1 јуни до септември два пати неделно ќе има директен лет од скопскиот до аеродромот на Крф

Свет 12:24

КРАЖБИ ВО НАЈБЕЗБЕДНИОТ АВИОН НА СВЕТОТ: Се чини сите крадат во авионот Ер Форс 1 на претседателот на САД, Џо Бајден

Свет 13:27

АВИОНСКА ДРАМА ВО АВСТРАЛИЈА: Само со еден мотор, по дефектот на вториот, авионот Ербас 330 на Квантас безбедно слета во Перт

Свет 09:39

ВОЗДУХОПЛОВСТВО НА САД: Борбен авион Ф-16 денеска се урна во морето кај западниот брег на Јужна Кореја, пилотот е спасен

Свет 13:21

АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО АВГАНИСТАН: Се трага по паднатиот руски цивилен авион со 6 лица што летал од Индија кон Москва

Свет 10:10

КАБИНЕТ НА ХАРИС: Поради невреме, авионот Ер Форс 2 на потпретседателката на САД беше пренасочен од својата рута

Свет 14:07

ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ ВО САД: Авион Боинг 737 со 180 патници и членови на екипажот слета со испаднат прозорец и дел од трупот

Свет 13:29

СЕ УРНА СУПЕРСОНИЧЕН АВИОН ВО САД: Падна американски бомбардер Б-1 Лансер, спасени се сите четворица од екипажот

Свет 11:26

АВИОН СЕ ЗАПАЛИ ВО ТОКИО: Загинаа 5 лица во авионот на крајбрежната стража, евакуирани сите 379 лица од тој на Џапан Ерлајнс

Свет 14:56

ПЕСКОВ: Авионот на Путин на пат кон Абу Даби беше придружуван од ловци Су-35С кои носеа стандардно оружје од различни класи