Ознака: австралија
Свет 09:33

Австралија го зголемува буџетот за одбрана

Свет 10:02

АВСТРАЛИСКА ПОЛИЦИЈА: Терористички акт е нападот со нож врз епископот на црковна богослужба во близина на Сиднеј

Свет 09:00

ПОПЛАВИ ВО ИСТОЧНА АВСТРАЛИЈА: За 24 часа добиени 4.128 повици за помош, спасени 152 лица во Нов Јужен Велс и 72 во Сиднеј

Свет 13:27

АВИОНСКА ДРАМА ВО АВСТРАЛИЈА: Само со еден мотор, по дефектот на вториот, авионот Ербас 330 на Квантас безбедно слета во Перт

Свет 10:16

АВСТРАЛИЈА: Пронајдени телата на ТВ водителот Берд и неговиот партнер, убиени од полицаец, кој бил поранешно момче на Берд

Свет 11:07

ПОЖАР ВОН КОНТРОЛА ВО АВСТРАЛИЈА: Властите на Викторија наредија евакуација на повеќе од 2.000 луѓе во западниот дел

Свет 11:17

ЗАТВОРЕНИ ПАРКОВИ ВО АВСТРАЛИЈА: Поради откриен азбест затворени се неколку во Сиднеј, а ќе се проверуваат уште 33 паркови

Свет 07:24

НЕВРЕМЕ ВО АВСТРАЛИЈА: Едно лице загина, повредени 5 пожарникари, затворени училишта и 500.000 објекти без струја во Викторија

Свет 12:41

АВСТРАЛИЈА: Премиерот Албанезе објави дека неговата влада ќе воведе закон за даночни олеснувања за луѓето со пониски примања

Свет 11:58

ТРОПСКИ ЦИКЛОН ВО АВСТРАЛИЈА: Разорните ветрови и силниот дожд без струја оставија десетици илјади жители на Квинсленд